Zespół z potencjałem.

Zespół z potencjałem.

Drużyna skrzata G1 (rocznik 2016) po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 po decyzji trenera została zgłoszona do rozgrywek starszej kategorii. W drużynie jest duży piłkarski potencjał i taka decyzja na pewno miał zagwarantować lepszy rozwój młodych zawodników. Zespół na wiosnę zagrał w rozgrywkach F2 WZPN (gr. 6). W 4 turniejach młodzi piłkarze zagrali z Football Academy Leszno, Spartą Miejska Górka, UKS LPFA Rawicz, Awdańcem Pakosław i Młodą Rawią „Lejdis”.

Gra w starszej kategorii wiekowej była bardzo dobrą decyzją – podsumowuje trener Kacper Kendzia. Moi piłkarze coraz lepiej radzą sobie pod względem technicznym i nie boją się podejmować decyzji o pojedynkach 1x1, które coraz częściej wygrywają. Na treningach skupiliśmy się właśnie na tym elemencie, oraz dobrej zabawie. Nasze skrzaty oprócz turniejów grały także mecze towarzyskie i turnieje.

Praktycznie cały zespół składa się z chłopców urodzonych w 2016 roku. W drużynie występuje także dwóch wyróżniających się chłopców z rocznika 2017 - Iwo Mańkowski i Jasiu Funka, którzy również świetnie radzą sobie z przeciwnikami o 2 lata starszymi. Frekwencja na treningach jest bardzo wysoka, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Stasiu Rzepka, który nie opuścił jednostki treningowej już od ponad 100 treningów – dodaje Kacper Kendzia. W nowym sezonie zespół ponownie zagra w starszej kategorii. Młodzi piłkarze zostali zgłoszeni do rozgrywek żaka F1.