Zespół z pozytywnymi emocjami.

Zespół z pozytywnymi emocjami.

Po drobnych roszadach trenerskich w naszym klubie, w marcu 2023 roku zespół skrzata młodszego objął Tomasz Wawrzyniak. W drużynie są w większości zawodnicy z rocznika 2017. Pierwszym turniejem pod wodzą nowego trenera było Zimowe granie na orliku przy SP1 w Rawiczu. Nasi młodzi piłkarze rywalizowali m.in. z GAS Krobią, Parasolem Wrocław i Spartą Miejska Górka. Turniej ten przyniósł dzieciom wiele pozytywnych emocji – podsumowuje trener Tomasz Wawrzyniak. Dlatego bardzo szybko wzięliśmy udział w kolejnym turnieju, który odbył się w Sarnowie. Moi zawodnicy świetnie się bawili grając z lokalnymi rywalami.

Gdy pogoda zaczęła dopisywać, zespół rozpoczął treningi na świeżym powietrzu. Młodzi piłkarze zostali zgłoszeni do rozgrywek skrzata prowadzonych przez WZPN. W sumie odbyły się 4 turnieje gdzie Młoda Rawia rywalizowała z  Sarnowianką Sarnowa, Spartą Miejska Górka, UKS-em LPFA Rawicz oraz naszym zespołem bambini.  Ponadto skrzaty uczestniczyły również w sparingach z klubami z okolicy. Turnieje wnoszą radość i zaangażowanie wśród uczestników, pojawia się również konkurencja i rywalizacja. Chłopcy są zmotywowani do uczęszczania na treningi. Są zabawy z piłką i chęć do współpracy miedzy sobą na boisku. Młodzi piłkarze mają również swoje pomysły na treningi, co pokazuje jak bardzo są kreatywni. Mnie osobiście jako trenera satysfakcjonuje to, że każdy trening, sparing czy turniej to postęp w grze moich podopiecznych, a zarazem przyjemna i miła zabawa – kończy trener Wawrzyniak.

Przed zespołem kolejnym rok pobytu w kategorii skrzata. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę z piłkami na treningach dalej będą robić postępy i bardzo dobrze przygotują się do gry w piłce pięcioosobowej.